Majú mačky šiesty zmysel?

Marika | 15.05.2013

Všimla som si, že spln mesiaca moje mačky magicky priťahuje. V takú noc nevydržia byť vo vnútri. Musím ich pustiť von. Pobehujú, šantia alebo sedia s tváričkami obrátenými k mesiacu. Fascinovane ho pozorujú aj dlhú dobu. Pripadá mi to, akoby sa "opaľovali" pod mesačným svitom. Jedna z mačiek je slepá, svojim neexistujúcim fyzickým zrakom nemôže spln mesiaca vidieť a predsa ho nejakým spôsobom cíti. Zakaždým si sadne tak, že jej mesačný svit osvetľuje tváričku. Mesiac disponuje odrazeným svetlom, ktoré nemá tepelnú zložku ako slnečné žiarenie. Ako ho teda môže slepá mačka cítiť? Urobila som pokus: niekoľkokrát za sebou som túto mačku preniesla do tieňa. Zakaždým sa vrátila na miesto zaliate mesačným svitom, sadla si a tváričku nastavila splnu mesiaca. Má slepá mačka šiesty zmysel? alebo cíti nejaké žiarenie či energiu mesiaca, ktorú už my ľudia necítime? Napokon mesiac svojou gravitačnou silou spôsobuje aj taký obrovský fyzikálny jav , akým je príliv a odliv...Môže slepá mačka cítiť gravitáciu mesiaca?

Pridať nový príspevok