Team Mačacieho Spektra

Jana, celým menom Jana Krajčovičová, je bývalá hudobníčka, redaktorka, veľa rokov čitateľka a zopár rokov aj pisateľka kníh o mačkách. Ale napísala a nahrala aj hudbu k slovenskej filmovej rozprávke (ako ináč :) „Kocúr v čižmách“. Jej najobľúbenejšia kniha je z pera Clevelanda Amoryho – „O kocourovi, který přišel na Vánoce“.

A aké je Janine krédo?

„Milujem mačky, lebo keď si získate srdce tejto malej chlpatej potvorky, dá vám ho celé.“

 

Mirka, (Miriam Iringová), je vysokoškolský pedagóg pracujúci v oblasti vedy a výskumu. Inak je odborníčka na jemné detaily a v Janiných knihách zabezpečuje jazykovú korektúru a úpravu textu. Tiež píše články, venuje sa reflexnej terapii a má rada všetky zvieratká. Dokáže poskytnúť prvú pomoc zrazenej mačičke a niekoľkokrát to vo svojom živote aj urobila.

 

Marek, (Marek Krajčovič) veľký milovník mačiek. V minulosti mal ťažkú alergiu na mačky a dokázal, že častým stykom s mačkami sa dá alergie nadobro zbaviť. Moderuje losovania Mačacieho Spektra, pomáha s rozvozom kníh, asistuje nám na výstavách mačiek a vždy so sebou vozí v aute mačaciu konzervičku pre prípad, ak by náhodou stretol túlavú mačku. V súčasnosti je šťastným majiteľom Oscara - kocúra z ulice.

 

Alena, (Alena Paľová) má za sebou Vysokú školu poľnohospodársku a detstvo s kocúrom Miňom, ktorého by jej závidel aj Cleveland Amory.:) Robí a organizuje rôznorodé veci týkajúce sa vzdelávania, ľúbi mačky a vo svojom vydavateľstve vydáva „mačacie knihy“.