Kto je Mačacie Spektrum

Mačacie Spektrum vzniklo začiatkom októbra 2012. Vtedy nás nadchla myšlienka, sústrediť na jedno miesto zaujímavosti z mačacieho sveta, ktoré nám ako informácie v tom čase prichádzali pod ruky najmä skrz knihy i rôzne tlačoviny, ktoré sme v tom čase čítali. Až sme sa zhodli na tom, že  „toto sme o mačkách určite doteraz nevedeli“, a možno to nevedia ani iní, a mali by sme sa o to podeliť. Nemalú úlohu zohrala aj potreba urobiť nejakú osvetu okolo mačiek, nakoľko vždy sa našli ľudia, ktorí ich hlavne z nevedomosti zatracovali.

Neskôr sme založili malé knižné vydavateľstvo a Mačacie Spektrum začalo figurovať aj ako edícia, pod ktorou sme začali vydávať knihy o mačkách. A práve knihy sa stali prostriedkom, zásluhou ktorého môžeme podporovať niektoré mačky alebo útulky, ktoré to momentálne potrebujú, nakoľko určité percento z predaja kníh venujeme na tieto účely.
K potrebe pomáhať nás inšpirovali všetky mačky, ktoré sme v živote stretli. Či už tie túlavé, ktoré podporíme s radosťou, lebo si ich nemôžeme vziať všetky domov, ale aj tie, ktoré tu už nie sú a zanechali v našom živote stopu, a teraz i tie, ktoré máme doma. Veď mačky sú také zaujímavé! 

 

Team Mačacieho Spektra

Jana, celým menom Jana Krajčovičová, je bývalá hudobníčka, redaktorka, veľa rokov čitateľka a zopár rokov aj pisateľka kníh o mačkách. Ale napísala a nahrala aj hudbu k slovenskej filmovej rozprávke (ako ináč :) „Kocúr v čižmách“. Jej najobľúbenejšia kniha je z pera Clevelanda Amoryho – „O kocourovi, který přišel na Vánoce“.

A aké je Janine krédo?

„Milujem mačky, lebo keď si získate srdce tejto malej chlpatej potvorky, dá vám ho celé.“

 

Mirka, (Miriam Iringová), je vysokoškolský pedagóg pracujúci v oblasti vedy a výskumu. Inak je odborníčka na jemné detaily a v Janiných knihách zabezpečuje jazykovú korektúru a úpravu textu. Tiež píše články, venuje sa reflexnej terapii a má rada všetky zvieratká. Dokáže poskytnúť prvú pomoc zrazenej mačičke a niekoľkokrát to vo svojom živote aj urobila.

 

Marek, (Marek Krajčovič) veľký milovník mačiek. V minulosti mal ťažkú alergiu na mačky a dokázal, že častým stykom s mačkami sa dá alergie nadobro zbaviť. Moderuje losovania Mačacieho Spektra, pomáha s rozvozom kníh, asistuje nám na výstavách mačiek a vždy so sebou vozí v aute mačaciu konzervičku pre prípad, ak by náhodou stretol túlavú mačku. :)

 

Alena, (Alena Paľová) má za sebou Vysokú školu poľnohospodársku a detstvo s kocúrom Miňom, ktorého by jej závidel aj Cleveland Amory.:) Robí a organizuje rôznorodé veci týkajúce sa vzdelávania, ľúbi mačky a vo svojom vydavateľstve vydáva „mačacie knihy“.