Kto je Mačacie Spektrum

Mačacie Spektrum sa narodilo začiatkom októbra 2012. Vzniklo z myšlienky sústrediť na jedno miesto zaujímavosti z mačacieho sveta, ktoré nám ako informácie stále prichádzali pod ruky vo forme kníh a rôznych zahraničných stránok. Až sme sa zhodli na tom, že  TOTO SME O MAČKÁCH URČITE DOTERAZ NEVEDELI, a že možno to nevedia ani iní a mali by sme sa o to podeliť. K tejto potrebe nás inšpirovali všetky mačky, ktoré sme v živote stretli. Či už tie túlavé, ktoré s radosťou podporujeme, lebo si ich nemôžeme vziať všetky domov, ale aj tie, ktoré tu už nie sú a zanechali v našom živote nejakú stopu, a teraz i tie, ktoré máme doma.

 

Jana, celým menom Jana Krajčovičová, je bývalá hudobníčka, redaktorka, veľa rokov čitateľka a zopár rokov aj pisateľka kníh o mačkách. Ale napísala a nahrala aj hudbu k slovenskej filmovej rozprávke (ako ináč :) „Kocúr v čižmách“. Jej najobľúbenejšia kniha je z pera Clevelanda Amoryho – „O kocourovi, který přišel na Vánoce“.

A aké je Janine krédo?

„Milujem mačky, lebo keď si získate srdce tejto malej chlpatej potvorky, dá vám ho celé.“

 

Mirka, (Miriam Iringová), je vysokoškolský pedagóg pracujúci v oblasti vedy a výskumu. Inak je odborníčka na jemné detaily a v Janiných knihách zabezpečuje jazykovú korektúru a úpravu textu. Tiež píše články, venuje sa reflexnej terapii a má rada všetky zvieratká. Dokáže poskytnúť prvú pomoc zrazenej mačičke a niekoľkokrát to vo svojom živote aj urobila.

 

Alena, (Alena Paľová) má za sebou Vysokú školu poľnohospodársku a detstvo s kocúrom Miňom, ktorého by jej závidel aj Cleveland Amory.:) Robí a organizuje rôznorodé veci týkajúce sa vzdelávania, ľúbi mačky a vo svojom vydavateľstve vydáva „mačacie knihy“.